| | |

Aktuality
Leden 2015

docTISKOVÁ ZPRÁVA - ING Bank moves offices after ten years to start operating at Harfa Office Park
Listopad 2014

Lighthouse Group a Daramis Group spouští výstavbu obytného projektu Marina Island
Praha, Česká republika
10.11.2014

Lighthouse Group a Daramis Group, dvě přední developerské skupiny v České republice, uzavřely partnerství s cílem vybudovat ojedinělý projekt ve strategické lokalitě Holešovice.

Stavební práce na Marina Island, který je podle očekávání jedním z nejvýznamnějších projektů spuštěných v letošním roce, byly zahájeny minulý týden.

Tamir Winterstein, generální ředitel Lighthouse Group, říká; “Mám z toho skutečně dobrý pocit. Holešovický přístav se nadále rozvíjí a vzkvétá. Náš nový residenční projekt přináší do tohoto místa výjímečné architektonické řešení. Jsme přesvědčeni o tom, že zvolená koncepce nejen garantuje jeho úspěch, ale umožní novým obyvatelům naplno si užívat bydlení v Marina Island. Jsem velmi rád, že se do projektu zapojila Daramis Group a společně jsme odhodláni vytvořit skutečně unikátní projekt na unikátním místě.”

Yariv Ronen, generální ředitel Daramis Group, uvádí: “Spolupráci v rámci tohoto sdružení jsme přijali s nadšením. Věříme, že společným úsilím a s využitím zkušeností na naší straně a na straně Lighthouse Group dokážeme zrealizovat projekt hodný této prestižní lokality.”

Developerský projekt Marina Island opravdu splňuje přívlastek „výjimečný“ v mnoha směrech. Zcela jednoznačně ale nabízí to, co v žádném jiném projektu v Praze nenajdete - řeku ze dvou stran. Kombinace jedinečného výhledu na řeku a pražské panorama společně s klidným životem a přitom přímou dostupností centra města, dělá z této lokality optimální místo pro aktivní, ale i klidný styl života.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tak výjímečný projekt je i prodejní kampaň jedinečná. Projekt je nabízen pouze osloveným klientům. Winterstein dále uvádí; “Po více než deseti letech na místním realitním trhu jsme se rozhodli vyjádřit vděčnost zákazníkům v našich společných databázích tím, že jim nabídneme Marina Island, tento skutečně ojedinělý projekt svého druhu, pět měsíců před jeho oficiálním uvedením na trh, plánovaným na duben 2015”.

“Na oploceném pozemku o velikosti 30,000 m2 jsme neopomněli žádná z moderních zařízení a detailní péči jsme věnovali doslova každému bytu. Kromě nadstandardní kvality provedení nabízí projekt ale také spolehlivý nástroj zhodnocení finančních prostředků. Marina Island má potenciál stát se kromě ideálního domova i ideální investicí ” uzavírá Ronen.

Další informace naleznete na www.marinaisland.cz.

Kdo je Lighthouse Group

Lighthouse Group je přední realitní developerská a investiční společnost podnikající v České republice od roku 2000. Zaměřuje se především na zhodnocování lokalit generujících příjmy a během své existence vytvořila portfolio o velikosti více než 600,000 metrů čtverečních velkokapacitních kancelářských, maloobchodních a smíšených developerských projektů v Praze, jakož i dvou rezidenčních projektů s přibližně 800 bytovými jednotkami.

Kdo je Daramis Group

Daramis Group je soukromá realitní a investiční společnost zabývající se akvizicí, developmentem a managementem rezidenčních lokalit generujících příjmy v České republice. Od svého založení, v roce 2000, Daramis úspěšně zrealizovala přes 1,000 bytových jednotek, vybudovala přibližně 120,000 metrů čtverečních hrubé pronajímatelné plochy kanceláří a podniká i v oboru pohostinství, přičemž vlastní a spravuje velkokapacitní a stylové hotely.


Duben 2014

Lighthouse Group oznamuje největší pronájem v kancelářské budově
Harfa Office Park

Praha , Česká republika
15.04.2014

Přední realitní developer Lighthouse Group dnes oznámil, že uzavřel s ING Bank nájemní smlouvu na pronájem kancelářských prostor v budově Harfa Office Park. Finanční instituce bude největším nájemcem v budově.

"Jsme hrdí na to, že můžeme přivítat ING Bank v Harfa Office Park", uvedl Tamir Winterstein, generální ředitel Lighthouse Group. "Věříme, že příchod ING Bank na Harfu potvrzuje kvality tohoto místa, podobně, jako tomu bylo v případě rozvoje na Andělu. Naplnění požadavků ING Bank na úroveň kancelářských prostor nás ujišťuje o tom, že Harfa Office Park může uspokojit i ty nejnáročnější klienty."

Dnes oznámené transakci předcházelo nedávné uzavření nájemních smluv s LG Electronics CZ, s.r.o. a Českým svazem ledního hokeje (ČSLH), kteří rovněž přemístily svá sídla do budovy Harfa Office Park .

Harfa Office Park (www.lighthouse-prague.cz)
Kancelářská budova Harfa Office Park se skládá z 20.500 čtverečních metrů nových moderních kancelářských prostor a je součástí developerského projektu Harfa. Je propojena s obchodním centrem Galerie Harfa, které nabízí více než 160 obchodů včetně restaurací, fitness (s bazénem a jacuzzi), střešní terasy a zábavního parku. Projekt se nachází v ulici Českomoravská, vedle O2 areny a stanice metra Českomoravská. Harfa Office Park vyniká velkou užitnou plochou pater, neobyčejným výhledem na Prahu, velkou kapacitou parkovacích míst a výbornou dostupností městskou hromadnou dopravou.


Únor 2014

docTISKOVÁ ZPRÁVA - LG Electronics a ČSLH si pronajali kanceláře a maloobchodní prostory na Harfěpozadi
Alliance
 
Archiv aktualit

Listopad 2011

Developerská skupina Lighthouse Group otevřela 11.11. symbolicky v 11:11 hodin nové pražské obchodní centrum Galerie Harfa. Skupina investovala do výstavby centra přibližně čtyři miliardy korun. Nájemní plocha čtyřicet tisíc metrů čtverečních nabízí prostor pro 160 obchodních jednotek, čímž se Galerie Harfa zařadila mezi největší podobné objekty v Praze. Galerie Harfa nabízí návštěvníkům také zelenou střechu o rozloze více než patnáct tisíc metrů čtverečních s dětským hřištěm, kluzištěm a dinoparkem.

Listopad 2010

Rezidenční projekt developerské skupiny Lighthouse Group Zelené město získal 1. místo ve 12. ročníku prestižní soutěže Best of Realty – Nejlepší z Realit. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu.V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů porota u Zeleného města ocenila především bezchybné propojení všech atributů moderního bydlení.

Červen 2009

docTISKOVÁ ZPRÁVA - výstavba Galerie Harfa u O2 Areny, ul. Českomoravská, Praha 9

docTISKOVÁ ZPRÁVA - Lighthouse Group projekty pokračují


Březen 2007

Od 1. června 2007 sídlí v 6. patře budovy společnost Armstrong Floor Products. V nových prostorách má k dispozici 400 m² kanceláří.Leden 2007

V 15. patře budovy Lighthouse v Holešovicích bude mít své ředitelství firma Sixt Lease a Sixt Autopujčovna. Six Lease zajišťuje operativní leasing a full service leasing na libovolné množství aut a značku. I v budově Lighthouse je možné si vůz na rezervaci půjčit. Věrnostní programy i pro firemní zákazníky jsou cenově velmi výhodné. Sixt si v prostorách Lighthouse pronajal cca 500 m².

Celkem 500 m² v 16. patře budovy Lighthouse má v pronájmu ústředí společnosti PharmaSwiss, která zastupuje řadu zahraničních farmaceutických firem v regionu střední a východní Evropy včetně ČR. Do její činnosti spadá registrace přípravků, dovoz, propagace a prodej léčiv, zdravotního materiálu, dietetických přípravků a i léčebné kosmetiky. Hlavní zaměření je na léčivé přípravky.

Globální hráč na poli světelných systémů a architektonických svítidel patří skupina Trilux k firmám s vůdčím postavením na trhu. Firma Trilux má více než 3000 zaměstnanců a dosahuje obratu více než 300 mil. EUR. V budově Lighthouse si pronajala 200 m² v 8. patře.
Listopad 2006


Od 20. listopadu 2006 sídlí ve 14. patře budovy Lighthouse Svaz průmyslu a dopravy ČR. V nových prostorách má k dispozici přes 900 m² kanceláří. V nejvyšších patrech budovy Lighthouse může navíc pořádat své semináře a setkání s médii či odborníky. Reprezentativní prostory lépe vyhovují potřebám této organizace než původní sídlo v centru Prahy v Mikulandské ulici.

Říjen 2006

Stavební povolení na výstavbu první fáze bytových domů projektu Prague Marina, vydané Úřadem Městské části Praha 7, nabylo právní moci dne 3. října 2006. Na staveništi byly zahájeny přípravné stavební práce a přeložky sítí a rovněž se připravuje zahájení zemních prací. Více informací www.praguemarina.cz.

Srpen 2006

Společnost Lighthouse Group uzavřela nájemní smlouvu se společností DELTAX Systems a.s., která si ve 12. a 13. patře pronajala prostory o rozloze cca 1.600 m². Společnost DELTAX Systems a.s. je poskytovatelem řešení a služeb, zajišťujících rozvoj a provoz automatizované podpory podnikových procesů, veřejné správy a samosprávy z oboru informačních a komunikačních technologií. Prioritou firmy je orientace na služby a řešení dlouhodobých potřeb zákazníků, tj. podpora, servis, outsourcing provozu aplikací i provozu technické infrastruktury, hosting/ASP, monitoring atd. V červnu letošního roku společnost DELTAX Systems a.s. převzala 100% podíl ve firmě GITUS a.s., a tím uskutečnila jeden ze strategických cílů - posílení v oblasti vývoje aplikačního software. DELTAX Systems se již několik let umísťuje v první desítce systémových integrátorů v ČR.

Květen 2006

Společnost Lighthouse ohlašuje další úspěšné transakce v budově Lighthouse Towers v pražských Holešovicích. V únoru byla podepsána dlouhodobá nájemní smlouva se společností LMC s.r.o., který si pronajal 11. patro. Celková plocha nového nájemníka představuje 1.101 m² kancelářských prostor.

Duben 2006

Celé 9. patro (to je 1.100m²) obsadila společnost Sinclair Corporation Holdings a další, s ní spřízněné firmy Thamesdown CZ a Marconia.

Březen 2006

IXTENT s.r.o. reprezentuje technologii Open Text na trzích v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Rumunsku. Je jedním z největších dodavatelů archivních systémů, DMS a WCM technologií trzích ve střední a východní Evropě. Sídlí v 10. patře budovy Lighthouse na ploše 300 m².

Únor 2006

Francouzská společnost Groupe SEB je celosvětovou jedničkou ve výrobě a prodeji malých domácích elektrospotřebičů s bezmála padesátiletou historií. Působí ve více než 120 zemích světa a v roce 2004 dosáhl její prodej 2 339 miliónů EUR. Na českém trhu je společnost od roku 1992 a v současné době zde zastupuje značky Tefal, Rowenta, Moulinex a Krups. V 8. patře budovy Lighthouse si pronajala 500 m².

Rok 2005

Společnost Wonderland otevřela v prosinci samoobslužnou restauraci Molo. Jídla budou podávána mezi 11.00 a 17.00 hodinou. Restaurace Molo bude sloužit nejen zaměstnancům firem sídlících v komplexu Lighthouse, ale také široké veřejnosti. Průměrná cena jídla je 70 Kč, v době oběda jsou zvýhodněná menu. Vedení restaurace počítá, že ve špičce bude vydáno 500 až 700 obědů.

V měsíci listopad zahájí nájem v budově společnosti CZ Retail a Box TV. Společnost CZ Retail se zabývá maloobchodem. Box TV je produkční společnost.

Od září je v budově nájemce v 7. patře, společnost Impact-Corti, která se zabývá převážně realitní činností.

V červenci zahájilo operaci v budově Lighthouse call centrum společnosti SellByTel (součástí skupiny BBDO).

Od května 2005 se do budovy stěhují další nájemníci - bezpečnostní agentura ABAS, dále společnost Pragolf a společnost Secunet.

Na počátku roku se společnost Lighthouse Vltava Waterfront Towers přestěhovala z historické budovy v prostoru Českých přístavů do 3. patra výškové budovy Lighthouse.

Společnost Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r.o. se sídlem v Brně má od července 2004 svou pražskou pobočku v přízemí výškové budovy Lighthouse. Na více než 500 m² působí obchodní oddělení s předváděcí místností, je zde zázemí servisu a vedení oddělení pro významné zákazníky. Činnost firmy v nových prostorách zajišťuje celkem 60 lidí.

V budově Lighthouse má nově své sídlo ředitelství Centra asistované reprodukce ISCARE I.V.F., které se zabývá asistovanou reprodukcí. Tato společnost existuje již deset let. Díky ní se v České republice za tu dobu narodilo více než 4 500 dětí.

Café Lighthouse v přízemí nižší budovy, provozované společnosti Wonderland, slouží zaměstnancům v prostorách administrativního komplexu i veřejnosti. V letních měsících vznikne na prostranství mezi budovami zahrádka, kde si hosté v příjemném prostředí a s výhledem na řeku budou moci dát např. jednoduché lehké pokrmy připravované na zahradních grilech.

V prostorách budovy Lighthouse se konají i společenské akce. Jednou z významných akcí byla dražba svatebních šatů a módní show Jiřiny Tauchmanové 2005, jejíž výtěžek byl věnován na konto nadace Kapka naděje.

V jarních měsících se v budově Lighthouse konají Hudební čtvrtky, na nichž se představí pěvecké sbory a komorní tělesa. První koncert se konal na Zelený čtvrtek - s velikonoční tematikou vystoupil Kühnův dětský pěvecký sbor.

 
© 2001-2015 Lighthouse Services s.r.o., web&design /A\ www.graphica.cz

Liththouse Group
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace